jyrry(úvodní stránka)

Jako kluk jsem měl také upoutance - Moskyt s motorem MK-17.... :-)
V dnešní RC době se kategorie upoutaných modelů jaksi přehlíží a na ty, kteří létají tyto modely, se často pohlíží jako na obyvatele jakési rezervace :-)
Elektrifikace se však nevyhýbá ani této kategorii modelů a informace jsou vždy vítané, s oněmi "podivíny" sympatizuji a když můžu, tak pomůžu... oni totiz delaji „neco jineho“ a to se mi libi .....

cl timer elektronický časovač pro upoutané modely aktualizace 14.2.2012
hefty rukojeti pro řízení upoutaných modelů
RingMaster
díly na jednoduchý upoutaný model

GeeBee R3 CL

14.2.2012 _____________________________ 23.11.2011 NEW - nose repair kit :-D

26.9.2016
GeeBee kompletuje a dodává kolega , já mu dodávám už jen frézované díly.


28.2.2011 Vypadalo to ze se nic nedeje a ono se zatim delo - GeeBeeCup 2011 prvni várka fotek vysledky... .... vlevo muj potomek

GB-cup nultý ročník - je to mozny????RingMaster
13.10.2010 Nechal jsem se tak trochu vyhecovat a během několika dnů vznikl retro-rozsyp - kolekce dílů na upoutané éro z padesátých let minulého století (to to letí...).
Jde o model
RingMaster (upravený výkres = odpovídá rozsypu) podle obnoveného výkresu z roku 2006. Trochu jsem díly poupravil z palcových rozměrů na zde obvyklejší čísla a mohu dodat vyfrézované díly z balzy a překližky - trup, ocasní plochy, žebra a pár drobností, případně vytištěný plán. Časem bude k mání i vahadlo a nějaká další bižuterie, pokud bude zájem... Cena je 350,-Kč za rozsyp, tak jak je na fotce, plus případné poštovné.

cl timer

Elektronický časovač CL_timer je určen k řízení fází letu upoutaných modelů. Umožňuje odložený start letu, plynulý rozběh a doběh elektromotoru, vypnutí elektromotoru po uplynutí uživatelsky nastavitelné doby. Výkon elektromotoru je rovněž uživatelsky nastavitelný v rozmezí 60-100%. Vysocesvítivá LED informuje o aktuálním stavu časovače blikáním nebo trvalým svitem.
Letové fáze lze sledovat na stopkách, start stopek upřesňuje krátké protočení motoru a bliknutí LED.

26.9.2016 Časovače kompletuje a dodává kolega , já mu dodávám už jen naprogramované procesory
  
LED_timer odlehčený        zakladni verze s programovanim
programovaci karticka; napichne se rovnou na piny
zakladni verze podle individualnich specifikaci - programovaci piny kolmo, ouska na prisroubovani

timer s progtlacitky timer bez LED
odvozene casovace pro volne elektromodely apod. zdehefty
Heft pro halove modely, inspirovany klasikou „Modela“. Roztec je 100mm (origo Modela ma 90mm), material kartit (tvrzeny papir) 2mm. V baleni je vyfrezovane telo, antikorovy drat, sroubovaci cepy, mosazne nytky. Vyfrezovani nicku, loga apod. po dohode.
26.9.2016 Hefty pro halové CL modely kompletuje a dodává kolega , já mu dodávám jen frézované díly.Před nějakou dobou se díky vydatné pomoci kolegů na diskuzi mojehobby podařilo rozjet zdárně akci "heft" a vznikla první série rukojetí pro řízení upoutaných modelů. Základní rozměry dodal Igor Burger a během vývoje vznikly 3 velikosti - M, L a XL.
26.9.2016 Hefty pro CL modely kompletuje a dodává kolega , já mu dodávám jen frézované díly.
Tady je nákres rukojeti v měřítku 1:1 - máte-li zájem, stačí vytisknout, vystříhnout, zkusit která velikost vám padne a pak se domluvit na mém mailu jiri.smid @ tiscali.cz .
Základem rukojeti je rám a 2 stavitelná táhla, vše vyříznuté laserem z ocelového plechu 1,5mm, lakováno černou kataforetickou barvou. Obložení rukojeti je z překližky - 8mm na každé straně. Obložení je frézované a pro používání je nutné dobrousit si hrany podle vlastního uvážení, nalakovat či jinak doladit. Na přání mohu na obložení vyfrézovat vaše jméno, iniciály, nick.... Na opravdu extra přání mohou být příložky každá ze dvou dílů (vnitřní odlehčený a vnější plný), frézováno ze 4mm textitu.