jyrry(úvodní stránka)


Nedávno jsem při úklidu našel staré fotky; jsou z cca 80-tých let, některé i starší

Polystyreno-balzový větroň vlastní konstrukce (křídla z polotovarů Modela). Radio - jednokanál 27MHz. Rok 1979.

Admirál 2 - konstrukce Radka Čížka; radio Mars II 40MHz (jednokanál, špagomatik),létal na gumicuku nebo s motorem MVVS 1,5ccm (detonačním). Rok 1980.

Junior – stavebnice Modela, polystyrenové křídlo a výškovka. Opět Mars II, s motorem 1,5ccm to byl ďáblík :-)

Štír – jméno konstruktéra už si nepamatuji, ale byla to v té době populární V2. Osazeno amatérským proporcionálem AM 27MHz.

Můj první a na dlouhou dobu poslední akrobat se spalovákem. Ani neměl dlouhou životnost...
To divné vlevo před érem je ten amatérský proporcionál, ještě v podobě, jak jsem ho koupil. Po nějaké době jsem předělal krabici, sehnal křížáky, mezifrekvence a postavil si několik rádií sám, podle článků Fr. Svíčky (v časopise Amatérské Rádio, tuším).

RC V2 mojí vlastní konstrukce. Rozpětí 2600mm, rádio v té době už asi Modela T4 AM 35MHz. Bylo to dost betonové, trup ze samé balzy pětky, ale slušně si to vedlo na svahu.
To kolo vzadu je moje Eska tříčtvrtka, na té jsem se hrbil dost dlouho, než jsem si pořídil „celý“ kolo.... :-)

Nemůžu si vzpomenout, co tohle bylo za větroně, ale rádio je Modela T4 AM 35MHz.

Ani na tohle si nevzpomínám, je to ze stejné doby jako větroň kousek nahoře...

Miniaturní „hotliner“ vlastní konstrukce s využitím někde koupeného laminátového trupu. Motor Speed400 to poháněl, rádio Graupner FM314 35MHz. Trochu jsem si kodér dovybavil, tak z toho byl 7-kanál s mixy, dvojími výchylkami, reverzy apod. Dnes to mladí nepochopí...

Už ani nevzpomínám, jak jsem k laminátovému trupu přišel... Vlastní konstrukce, ovládaná kormidla a křidélka. Létalo to na gumicuku a na svahu. Rádio Hitec Prism 7.
Žlutozelená obluda je polský Fiat, moje první auto...

Vystřelovací F-16; ke startu sloužilo asi 10m gumy 7mm, dostalo se to do cca 50m výšky; taková blbinka, ale start vypadal prý efektně, já to z boku nikdy neviděl, nikoho jsem nepřemluvil „to“ řídit místo mně :-)

No, a to je zatím všechno, co jsem z fotek našel.... Motoráky jednokanály s MVVS 1,5ccm jsem snad ani nefotil, první byl Terry podle plánu z Graupneří stavebnice, pak druhý Terry, Cessnička vlastní konstrukce... Není tu ani můj svahový větroň s neobvyklým dolnokřídlým uspořádáním, Catalina od HVP... Až najdu další fotky, doplním.