jyrry(úvodní stránka)

dílna ...


úhlový stolek
stojánek na nářadí, lepidla
motorové lože FunCub
rozsypy Admirál a Lion
malá modelářská pilkaNaklápěcí úhlový stolek.
Již před řadou roků jsem si pořídil udělátko pro broušení kořenových profilů křídel s využitím plechových dílů z NC vysekávací mašiny. Po nějaké době jsem výkres tohoto udělátka oprášil pro kolegu a díly vyfrézoval z březové překližky.


Desky z 18mm lamina je možné rozměrově volit dle svých požadavků, na formátovací pile je nařeže kdejaký dřevoobchod, já dodávám jen tvarové díly z překližky. Horní desku je vhodné polepit smirkovým papírem aby položené křídlo neklouzalo. Naklopení stolku je dané otvory v obloukových ramenech a rozsah úhlů je 0°-15° s krokem 0,5°. Brousicí „L“ je sešroubované také z lamina a má podélně upevněný pás smirkového papíru. Při broušení se křídlo položí na naklápěcí desku stolku, přes hranu se nechá vyčnívat jen tolik, kolik je potřebné odbrousit. Brousicí „L“ se během broušení opře o hranu základny stolku a tak nedochází k probroušení křídla víc než je požadováno.
Pro udržení žádaného úhlu k např. náběžné hraně je na horní desku možné přišroubovat úhelník který umožní nastavit v půdorysu úhly 45°-90° s krokem 1°.
Podrobnosti, dotazy - jyrry1962(zav_inac)gmail.com

Stojánky na drobné nářadí, stojánek na Epoxy BSI.
Protože se mi urodilo dost různých šroubováků jak plochých, tak křížových, šestihranů a dalších pomůcek, vyplodil jsem si na ně stojánek z topolové 3mm překližky se dnem a třemi patry opatřenými různými průměry otvorů pro nářadí. Dno je plné a umožňuje tak naplněný stojánek přenášet. Vzadu je pak svislá výztužná deska s otvory pro případné upevnění stojánku na zeď. Díly opatřené zámky je možné slepit například běžným disperzním lepidlem dle vlastních zvyklostí a zásob. Zámky jsou v jednotlivých patrech rozměrově odlišné, tím je zajištěno správné umístění pater. Otvory pro zámky jsou úmyslně lehce těsnější a stojánek pak jde sestavit nasucho a teprve potom v několika místech zakápnout třeba CA lepidlem.
Protože topolová překližka má v poslední době dost mizernou kvalitu, přešel jsem u stojánků také na dubovou překližku 4mm. Cena se poněkud navýšila ale stojánek má teď lepší vzhled (ten podstatně), tuhost i stabilitu.
Zároveň jsem si vyfrézoval podobný stojánek na Epoxidy z HobbyKingu (rebrandované BSI, které jsou k dostání i u nás). Výhodou tohoto skladování je že hustý Epoxyd je stále u hrdla a nečekám než tam před použitím pomalu doteče.


Podrobnosti, dotazy -
jyrry1962(zav_inac)gmail.com

náhradní lože motoru pro FunCub, DogFighter. Materiál 3mm sklotextit; rozteč otvorů 16x19 nebo 19x25 nebo 25x25 (vodorovně x svisle; na fotce je lože 16x19 pro AXI 2814)
Podrobnosti, dotazy -
jyrry1962(zav_inac)gmail.com

rozsypy Admirál II a Lion S
Frézované díly (rozsyp, shortkit) - žebra, přepážky a další díly podle seznamů viz. níže.
Kompletní stavebnice s veškerým stavebním materiálem nedělám a dělat nejspíš nebudu. Hlavní důvod jsou komplikace s dopravou - přes metr dlouhá krabice není levná a poštovné je o řád vyšší.

Admirál II rozsyp (viz. seznam dílů)
seznam dílů
originální seznam materiálu

vlákno na RC manii
Lion S rozsyp (viz. seznam dílů)
seznam dílů
originální seznam materiálu

vlákno na RC manii

Podrobnosti, dotazy - jyrry1962(zav_inac)gmail.commalá modelářská pilka
v případě zájmu o stavebnici pilky, pohony, kotouče... pište prosím výrobci jkral(zav_inac)jkmodels.cz , stránky: jkmodels

nezávislá recenze od "pana modeláře"
:-)
NC frézování - aktuálně pozastaveno = „kusovky“ nejsou časově i ekonomicky únosné