jyrry(úvodní stránka)

dílna a něco jako výroba...


úhlový stolek
stojánek na nářadí, lepidla
odkazy
lože pro elektromotory
motorové lože FunCub
rozsypy Admirál a Lion
malá modelářská pilka
NC frézování

frézovací prázdniny: do odvolání.

(netýká se „sériové výroby“ - Admirál, Lion, stolky, stojánky)
Naklápěcí úhlový stolek.
Již před řadou roků jsem si pořídil udělátko pro broušení kořenových profilů křídel s využitím plechových dílů z NC vysekávací mašiny. Po nějaké době jsem výkres tohoto udělátka oprášil pro kolegu a díly vyfrézoval z březové překližky.


Desky z 18mm lamina je možné rozměrově volit dle svých požadavků, na formátovací pile je nařeže kdejaký dřevoobchod, já dodávám jen tvarové díly z překližky. Horní desku je vhodné polepit smirkovým papírem aby položené křídlo neklouzalo. Naklopení stolku je dané otvory v obloukových ramenech a rozsah úhlů je 0°-15° s krokem 0,5°. Brousicí „L“ je sešroubované také z lamina a má podélně upevněný pás smirkového papíru. Při broušení se křídlo položí na naklápěcí desku stolku, přes hranu se nechá vyčnívat jen tolik, kolik je potřebné odbrousit. Brousicí „L“ se během broušení opře o hranu základny stolku a tak nedochází k probroušení křídla víc než je požadováno.
Pro udržení žádaného úhlu k např. náběžné hraně je na horní desku možné přišroubovat úhelník který umožní nastavit v půdorysu úhly 45°-90° s krokem 1°.
Vyfrézované díly stolku z dubové překližky 4mm mohu dodat za 58,-Kč + poštovné. Pomocný úhelník 45°-90° je za 22,-Kč. Zasílám doporučeně, po odeslání zásilky pošlu sledovací číslo balíčku a číslo účtu.

aktuálně 3.2.2018
Stojánky na drobné nářadí, stojánek na Epoxy BSI.
Protože se mi urodilo dost různých šroubováků jak plochých, tak křížových, šestihranů a dalších pomůcek, vyplodil jsem si na ně stojánek z topolové 3mm překližky se dnem a třemi patry opatřenými různými průměry otvorů pro nářadí. Dno je plné a umožňuje tak naplněný stojánek přenášet. Vzadu je pak svislá výztužná deska s otvory pro případné upevnění stojánku na zeď. Díly opatřené zámky je možné slepit například běžným disperzním lepidlem dle vlastních zvyklostí a zásob. Zámky jsou v jednotlivých patrech rozměrově odlišné, tím je zajištěno správné umístění pater. Otvory pro zámky jsou úmyslně lehce těsnější a stojánek pak jde sestavit nasucho a teprve potom v několika místech zakápnout třeba CA lepidlem.
Protože topolová překližka má v poslední době dost mizernou kvalitu, přešel jsem u stojánků také na dubovou překližku 4mm. Cena se poněkud navýšila ale stojánek má teď lepší vzhled (ten podstatně), tuhost i stabilitu.
Zároveň jsem si vyfrézoval podobný stojánek na Epoxidy z HobbyKingu (rebrandované BSI, které jsou k dostání i u nás). Výhodou tohoto skladování je že hustý Epoxyd je stále u hrdla a nečekám než tam před použitím pomalu doteče.


V případě zájmu mohu dodat vyfrézované díly stojánku,
cena jedné sady je 74,-Kč (stojánek na nářadí) nebo 70,-Kč (stojánek na EPOXY) + poštovné dle platného ceníku České pošty.
Zasílám doporučeně, po odeslání zásilky pošlu sledovací číslo balíčku a číslo účtu.

Různé postřehy, nápady a poznatky

Porovnání hmotností různých materiálů používaných v modelařině - občas se to hodí...
Vnitřnosti akuvrtaček Dremel a Parkside aneb jméno není vše...

Sklotextitová lože pro různé velikosti elektromotorů:Rozteče jsou: - 16x19/33x33 (2836); 19x25/42x42 (3536); 25x25/48x48 (4238); 25x25/56x56 (5060) a je možné domluvit jiné (příplatek +10,-); otvory mají průměr 3,2mm a je možné domluvit jiné (příplatek + 5,-)
Ceny jsou 20,- (2836) -- 23,- (3536) -- 25,- (4238) -- 30,- (5060) + poštovné 14,-. Posílám v obyčejné obálce (nejlevnější poštovné), platba na účet.

náhradní lože motoru pro FunCub, DogFighter. Materiál 3mm sklotextit; rozteč otvorů 16x19 nebo 19x25 nebo 25x25 (vodorovně x svisle; na fotce je lože 16x19 pro AXI 2814)
bez závitů M3 je cena 25,- + poštovné 14,-; se závity M3 je cena 40,- + poštovné 14,-. Posílám v obyčejné obálce (nejlevnější poštovné), platba na účet.

aktuálně 3.2.2018

rozsypy Admirál II a Lion S
Nabízím frézované díly (rozsyp, shortkit) - žebra, přepážky a další díly podle seznamů viz. níže.
Kompletní stavebnice s veškerým stavebním materiálem nedělám a dělat nejspíš nebudu. Hlavní důvod jsou komplikace s dopravou - přes metr dlouhá krabice není levná a poštovné je o řád vyšší.
Zasílám doporučeně, po odeslání pošlu sledovací číslo zásilky a číslo účtu, dobírku nemám rád.

Admirál II rozsyp (viz. seznam dílů), cena 560,-Kč (+ volitelně plán 2x A1 40,-Kč) +krabice 12,-Kč +poštovné doporučeně
185,-Kč jen sáčky 3, 4a a 4b; 305,-Kč (jen díly křídla)
seznam dílů
originální seznam materiálu

vlákno na RC manii
Lion S rozsyp (viz. seznam dílů), cena 265,-Kč (+ volitelně plán 1x A1 20,-Kč) +krabice 12,-Kč +poštovné doporučeně
seznam dílů
originální seznam materiálu

vlákno na RC manii

Podrobnosti, dotazy - jyrry1962(zav_inac)gmail.commalá modelářská pilka
v případě zájmu o stavebnici pilky, pohony, kotouče... pište prosím výrobci jkral(zav_inac)jkmodels.cz , stránky: jkmodels

nezávislá recenze od "pana modeláře"
:-)
NC frézování - aktuálně pozastaveno = „kusovky“ nejsou časově i ekonomicky únosné

výroba dílů na domácí NC frézce - různé díly z překližky, balzy, deskových pěnových i tuhých plastů, sklotextitu, kartitu apod. podle dodaných dat (cdr, dxf), případně převedu rastrová data (pdf, tif, gif, jpg) do vektorů.
Pracovní plocha a tedy i maximální rozměr dílu je
750x280mm, možnost frézování do tloušťky 8mm překližka, 10mm balza, 4mm sklotextit, 10mm textit, kartit, 10mm deskový extrudovaný polystyren (Styrodur apod.), 8mm lehčený i tvrdý PVC, PS, PSH, ABS a podobné plasty.